43025, Україна, м.Луцьк, вул. Словацького, 2 +38 (0332) 788-106 +38(067) 332 39 91 (Viber)

Луцьк екскурсійний

Замок Любарта

Це місце, яке обов'язково відвідує кожен турист, приїхавши до Луцька. Вежу цієї фортеці видно здалеку. Замок Любарта є одним із найстаріших та найбільших замків України. Незважаючи на поважний вік (а фортеця збудована в 14 столітті), замок Любарта чудово зберігся. Він входить до складу Історико-культурного заповідника «Старий Луцьк».

Музей книги

Крім того, поряд з Луцьким замком є декілька цікавих місць.
На території Луцького замку є два музеї. Один з них – це Музей книги. Тут ви можете побачити старовинні друкарські верстати, один з них має дуже поважний вік – виготовили його аж у 15 столітті. Також тут зберігаються книги, надруковані у 17–20 століттях. Гордістю музейної колекції є Службове Євангеліє, надруковане у Львові в 1644 році, і «Требник» Петра Могили, виданий у 1646 році.

Музей дзвонів

Ще один музей, який ви знайдете на території замку Любарта, – Музей дзвонів. Це єдиний подібний музей в Україні. Він розташовується у дерев'яній Владичій вежі 15 століття. У 60-х роках минулого століття саме тут зберігалися дзвони із закритих храмів. Найстарішому з них – 359 років
Недалеко від замку Любарта знаходиться ресторан «Корона Вітовта» (вулиця Плитниці, 1). Всередині ви побачите масивні меблі, розкішні ковані люстри, високі стелі. Мимоволі складається враження, ніби ви потрапили у князівську їдальню. Але родзинкою ресторану є страви, приготовані за старовинними рецептами.

Петропавлівський Костел

Петра і Павла і розташований поруч колегіум колись належали ордену єзуїтів. Будівлі є пам'ятками архітектури національного значення. Нині в приміщенні колегіуму знаходиться навчальний заклад, а Петропавлівський костел заманює до себе туристів не тільки своєю надзвичайною архітектурою, а й загадковими підземеллями.

Музей Волинської ікони

Музей волинської ікони – для шанувальників сакрального живопису Іконографічний музей у Луцьку – це понад 600 ікон (17–19 ст.), хрести, церковні книги, сакральні скульптури і зразки декоративної різьби. В музеї є унікальний зал-каплиця, куди відвідувачі приходять, аби вшанувати Холмську ікону Матері Божої, походження якої датується 11–12 сторіччями! В історії з молитвою біля цієї ікони було пов’язано багато чудесних випадків, а до Холму (сучасна Польща) ікону колись привіз сам Данило Галицький.

Музей війська та військової техніки

Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки – місце, яке нікого не залишить байдужим, особливо в наш час. Якщо ви мандруєте з підлітками (звісно, перш за все з хлопцями), не пошкодуйте часу на відвідини цього місця. Волинський військовий музей – це філія Національного військово-історичного музею України, єдине подібне місце у Західному регіоні. Експозиція музею представлена під відкритим небом. Тут ви знайдете авіаційні й зенітно-ракетні комплекси, бронетанкову техніку, артилерійське озброєння, техніку служб забезпечення тилу та військ зв’язку тощо. На базі музею також можна відвідати військово-історичну бібліотеку.

Лютеранська кірха

Лютеранська кірха – одна із небагатьох пам’яток готичної архітектури на Волині. Її фундамент був закладений 24 червня 1906 р. на кошти церковної громади німецьких колоністів. У 1907 р. храм було освячено. Впродовж 1927 – 1928 рр. поряд збудовано ще дві муровані будівлі, в яких розташувалися адміністрація приходу, квартира пастора та школа на 250 учнів. Однак з початком Другої світової війни німецькі колоністи були виселені з Волині. В їхньому храмі радянська влада розмістила сховище документів Волинського обласного державного архіву, а в будинку пастора – адміністрацію цієї установи і читальні зали. На початку 90-х років минулого століття кірху повністю відреставрували і дотепер використовують для своїх духовних потреб християни-баптисти.

Свято-Троїцький кафедральний собор

Вперше про собор згадується в літописах 1585 року. Цей костел був закладений польським королем Стефаном Баторієм. У 1992 році монастир перейшов до рук неканонічної Української православної церкви. На сьогодні у цьому приміщенні діє Духовна семінарія Української Православної Церкви Київського патріархату й обласна бібліотека. Храм є взірцем базиліки – тип архітектурної споруди, притаманний часам Римської Імперії. Справжня цінність собору – позолочений іконостас 17 століття псевдо-руського стилю. Головний елемент іконостасу – ажурні царські ворота із зображенням чотирьох євангелістів і Благовіщеням. Особливо цінними є ікони храму – «Вознесіння Хреста Господнього» і «Собор руських святих» 19 століття.

Музей історії сільського господарства Волині-Скансен

У мальовничій місцевості за 12 кілометрів від міста Луцька знаходиться Музей історії сільського господарства Волині-скансен -  дивовижна експозиція героїчного минулого українського народу. Цікаві й захоплюючі експозиційні матеріали представлені в семи залах музею, які  розповідають про виникнення землеробства та зародження скотарства на Волині, шляхи, удосконалення землеробських знарядь праці. Висвітлено найперші способи переробки сільськогосподарської сировини, ремесла і промисли селян. Тут представлено історію розвитку сільського господарства Волині від найдавніших часів до сьогодення.